Aerangis carnea
(mezofil-termofil )
A nemzetség körülbelül hetven tagjának mindegyike Afrika trópusi területeiről származik. Kis termetű, főleg epifita orchideák, meglepően nagy
és szép virágokkal, melyek többvirágos fürtökbe rendeződnek; legtöbbször fehérek és teljesen nyitottak. Az ajak lapos, megjelenése a többi sziromleveléhez hasonló. Nevelésük nem túl bonyolult: epifita módon, egy csupasz deszkán vagy kérgen, de helyezhetjük őket puha fonatú kosarakba is, melyek belsejét érdemes mohával kipárnázni. Meleg, párás környezetet és félárnyékot igényelnek. A virágok elhervadása után, illetve télen ajánlatos a növényeket hűvösebb környezetben, az öntözés csökkentésével pihentetni. E faj virágai fehérek, feltűnő sarkantyúval, és ősszel és télen virágzik.
Aerangis citrata
(mezofil, termofil)
A faj virágainak színe kissé eltér legközelebbi rokonaitól, virágai ugyanis viaszosak és halványsárgák.
Akárcsak a képen látható példány esetében, a sárga a termesztésben és a téli virágzási periódus alatt jelentősen kifakul. A növény legfeljebb 10 centi magas szára vastag, 6-10, tojás alakú levéllel, amelyek körülbelül 15 centi hosszúak, és 3 centi szélesek. A levelek némileg atipikusan majdnem szimmetrikusak, egyetlen csúcsban végződnek. Sok (akár 30) elég kicsi virág fejlődik a legfeljebb 20 centi hosszú, lecsüngő virágszáron. A viaszos halványsárgás-fehér árnyalatú virágokat 3 centi hosszú, sárgás sarkantyúk díszítik. Nevelési körülményei megegyeznek a nemzetség többi tagjáéval. Kora tavasszal nyílik, természetes lelőhelye Madagaszkár.
Aerangis kirkii
(mezofil, termofil)
A virágok jellegzetes tulajdonsága a nemzetség összes képviselője esetében a meglehetősen hosszú, a megporzókat vonzó, nektárt tartalmazó sarkantyú. Az Aerangis kirkii fehér virágai szintén rendelkeznek ívelt, maximum 4 centi hosszú sarkantyúkkal. Más Aerangis orchideákhoz hasonlóan neki is asszimmertikusan végződnek a levelei. Az egyes levelek csúcsa különböző méretű, kerek karéj alakú, közepén főérrel. A levelek jellemzően két sorba rendeződnek. Télen és tavasszal nyílik, Madagaszkárról származik.